Show More

איטום חלונות

מתי נזדקק לאיטום חלונות?

 

1 - לפעמים נעשה שיפוץ לדירה, החלונות מוחלפים לחדשים אך לא נעשה איטום כראוי בין מסגרת החלון לקירות החיצוניים.

 

2 - פעמים רבות נעשה איטום עם סיליקון שאינו מותאם לתנאי מזג האויר בחוץ, החומר מתכלה יחסית מהר.

 

3 - כאשר נעשה איטום עם דבקים המותאמים לאיטום קירות חיצוניים, ולא נעשתה הכנה ראויה של הקיר לפני מריחת הדבק - הדבק עלול להתנתק מהקיר לאורך זמן. כיום ישנם דבקים חיצוניים עם יכולת הקשרות/הדבקות חזקה מאד, אך ברגע שנמרח אותם על משטח רטוב או מאובק - הם יאבדו את יכולת ההקשרות שלהם, לכן חשוב להכין את השטח בצורה יסודית.

 

4 - פתחים במסגרת האלומניום המאפשרים חדירה של מים. בעיות אילו קשורות למבנה חלון לא תקין. כל חדירה של מים לתוך חלקי החלון עלולה לחלחל דרך האלומניום של מסגרת החלון לכל נקודה סביב החלון. המים תמיד ימצאו דרכם לתוך הקירות וכלפי מעטה.

5 - כשל בגומיות החלון

לעיתים ישנה חדירת מים בין הזכוכיות לאלומיניום עקב גומיות איטום שאינן בקוטר נכון, לאורך זמן הן יבלעו פנימה או יברחו החוצה ויותירו פתח לחדירת מים לתוך מסגרת החלון, במקרה זה ישנן 2 אפשרויות, או ליצור קשר עם האדם שהתקין את החלון שאמור לשאת באחריות זו ולהחליף את הגומיות, או פשוט להזריק סופר 7 שקוף במקום הגומיות. מנסיוני לגומיות יש ריאקציה לא בריאה עם הדבק והוא מתכלה, אך חשוב לקחת בחשבון שאם נחליף את גומיות החלון בדבק, הזכוכית תהפוך למקובעת ואם יתעורר צורך לפרק אותה בהמשך הדרך זה יהיה מורכב.

6 - איטום מסילת חלון

עוד פרט חשוב לגבי איטום חלונות, מקור לחדירת מים נפוצה היא המסילה של החלונות. במסילות עליהן החלונות נעים בתחתית מסגרת החלון ישנה תמיד רטיבות בזמן גשם. כאשר חלון מותקן, המסילה שלו אמורה להיות בשיפוע כלפי חוץ, אטומה בתחתית שלה ועם פתחי ניקוז מספקים. חדירת מים זו אינה קשורה לאיטום חיצוני ויכלה להיפטר מתוך הדירה.

איך לאטום חלון?

מרבית עבודת האיטום עד כה נגישה ליד אדם מתוך הדירה ותוכלו  לבצע בעצמכם עם הנחיות עבודה פשוטות

איטום מבנה החלון הפנימי:

את כל האיטומים שנעשה בתוך המסילה או במגע עם מסגרת החלון והזכוכית אפשר פשוט לעשות עם סופר 7'  סיקה, או כל תחליף שווה בחוזקו, לסופר 7 יש גרסה שקופה שלא מכערת את החלון. החומרים ידבקו לחלון בתנאי שהשטח יבש לחלוטין ונקי מאבק. כדי לאטום את מסילת החלון נצתרך להרים את החלונות כלפי מעלה ולהוציא אותם פנימה לתוך הדירה, להוציא את המבנה הפלסטיק עליו החלון נע.

איטום חלון חיצוני

כאשר מדובר באיטום החיצוני של החלון, האיטום יהיה במגע מסגרת החלון עם הקיר, יש לנקות את השטח היטב מחומרי איטום ישנים והתפוררויות בקיר ולנקות מאבק, את שלב הפירוק אני ממליץ לעשות עם שפכטל וסכין יפנית.

עם קירות, הדבקים החיצוניים זקוקים לפריימר המיועד לכך כדי להיקשר טוב, יש מחברת סיקה ומאחרות, הוא מגיע גם בכמות של חצי ליטר והזמן ייבוש שלו הוא כשעה(כתוב על הפח). אם שטח האיטום בא במגע עם שמש אני ממליץ לעשות שימוש בדבקים המיועדים לקירות חיצוניים(סיקה או חברה מקבילה).

מתי נזדקק לאיטום חלונות מקצועי?

סדקים בקירות חוץ, התפרקויות טיח - עבודות שאינן נגישות מתוך הדירה.

לעיתים ישנן רעידות מן הקרקע שמייצרות סדקים, או שקירות הבניין חלשים וחדירים למים, כאשר מים חודרים את המעטפת החיצונית ובאים במגע עם הברזלים בייציקות הבניין הם מחלידים ומנפחים את הטיח. קורה שקיימות חדירות מים סביב החלון מנקודות אלו.

סדקים נתן לאטום עם שימוש בפריימר ודבק חיצוני גמיש על יובש מוחלט.

טיח מתפרק חייבים לסתת היטב, לשטוף, לצבוע ברזלים במונע חלודה ולטייח.

איטום חלונות נגד מים - תמונות המחשה
 איטום קירות חיצוניים בסנפלינג 

אילו אפשרויות קיימים לאיטום קיר חיצוני?

איטום בסנפלינג

 

אלו פתרונות איטום אפשריים בסנפלינג

איטום בתל אביב

 

 איטום קירות חיצוניים בתל אביב

Show More